Przepis na sukces - Muzyka bez opłat Victor11 - Victor11 - Muzyka bez ZAIKS | Największy wybór | Najniższe ceny

Przejdź do treści

Przepis na sukces

Victor11 - Muzyka bez ZAIKS | Największy wybór | Najniższe ceny
Opublikowany przez w marketing ·
Tags: restauracjamarketingmuzykalokalgastronomia

Przepis na sukces

Wybierając się do restaurację kierujemy się głównie kuchnią jaka jest tam serwowana bądź wystrojem wnętrza. Na klimat danego obiektu gastronomicznego wpływa jednak również muzyka. Dopiero to wszystko tworzy jedną zgraną całość, która może sprawić, że klienci będą mile wspominać dane miejsce i chętnie do niego wracać.  A może następnym razem wybiorą się tam w większym gronie? Oni przyprowadzą swoich znajomych i w ten sposób automatycznie sprzedaż i popularność lokalu rosną. Pozostaję więc jedno pytanie:

Jaką muzykę wybrać?

Wszystko zależy od tego z jakim lokalem gastronomicznym mamy do czynienia. Na potrzeby tego wpisu podzielimy lokale na kategorię.

1)      Kawiarnie i restauracje, itp.
2)      Bary szybkiej obsługi
3)      Winiarnie, piwiarnie, itp.

W pierwszej kategorii mamy do czynienia z kawiarnią, herbaciarnią, restauracją, czyli
miejsca w których klienci spędzają więcej czasu. Wybierają takie lokale, aby móc się zrelaksować, nacieszyć chwilami z rodziną czy znajomymi.  Jeśli chcemy uprzyjemnić im ten czas wybierzmy coś delikatnego, ponadczasowego, co będzie stanowić jedynie miłe tło do rozmów, ale nie będzie ich zakłócał. Naszą propozycją do takich miejsc jest jazz, smooth jazz oraz lekki chillout. Wybierając taką muzykę sprawiamy, że klienci będą chcieli zostać tam dłużej, co realnie może wpłynąć na wielkość zamówienia.



Drugą kategorię stanowią bary szybkiej obsługi. Tutaj klienci są nastawieni na jak najkrótszy czas oczekiwania. Wybierając muzykę do tego typu lokali musimy mieć to na uwadze.  Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem jest wybór muzyki dynamicznej, w szybkim
tempie, która idealnie wpasowuje się w dynamizm sytuacji. Ta muzyka jest również dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy rozładować największe natężenie ruchu. Szybka muzyka sprawia,
że konsumenci szybciej spożywają swoje posiłki, co wiąże się z szybszą rotacją stolików.


Ostatnią naszą kategorią są lokale, w których jest sprzedawany głównie alkohol. Tutaj musimy zwrócić uwagę na rodzaj trunków, które są najczęściej serwowane oraz wystrój lokalu. Do typowych winiarni polecamy jazz, smooth jazz, taka muzyka dodaje elegancji i umila spotkania. Natomiast w bary czy pubach sprawdzą się raczej dynamiczne, gitarowe brzmienia. Jeśli chodzi o sprzedaż trunków luksusowych dobrze sprawdzi się muzyka klasyczna. W 1993 roku zostały przeprowadzone badania przez Charlesa Areni i Arnolda Kima, które miały ocenić wpływ muzyki klasycznej na sprzedaż trunków. Okazało się, że
sama sprzedaż pod względem ilościowym nie zmieniała się w zależności od odtwarzanej muzyki, jednak podczas gdy w tle grana była muzyka klasyczna klienci decydowali się częściej na zakup trunków droższych, bardziej ekskluzywnych. Mała z pozoru zmiana powoduje, że obrót może być znacznie większy niż się spodziewaliśmy.

Co przyciąga klientów

Rozważmy kilka opcji:
1. smaczna kuchania + nienajlepszy wystrój + kiepska muzyka = NIE
2. średnia kuchnia + ładny wystrój + kiepska muzyka = NIE
3. średnia kuchania + niedopasowany wystrój + brak muzyki = NIE
4. pyszna kuchnia + ładny wystrój + dopasowana muzyka = SUKCES

Zwróćmy uwagę na muzykę w naszym lokalu. Niech to nie będzie przypadkowa płyta czy losowo włączone radio, które naszym zdaniem zupełnie nie pasuje do gastronomi. Kto z nas wybierając się do restauracji czy innego lokalu chce słuchać reklam, wiadomości czy innych przerywników. Niech czas jaki konsumenci spędzają w Twoim lokalu będzie czasem mile spędzonym. Tym samym sprawisz, że liczba zadowolonych klientów będzie wzrastać. Naszym zdaniem przepis na idealny lokal to połącznie kuchni, wystroju i muzyki.  
                               



Wróć do spisu treści