Audiomarketing, wymysł czy konieczność? - Muzyka bez opłat Victor11 - Victor11 - muzyka bez opłat, muzyka do gabinetu, salonu

Przejdź do treści

Audiomarketing, wymysł czy konieczność?

Victor11 - muzyka bez opłat, muzyka do gabinetu, salonu
Opublikowany przez w marketing ·
Audiomarketing, wymysł czy konieczność?
 
 
    Audiomarketing to sposób oddziaływania na klienta w miejscach sprzedaży oraz w lokalach usługowych poprzez dźwięk. Na Audiomarketing składa się zarówno odtwarzana muzyka w danym miejscu jak i wszystkie komunikaty głosowe, które słyszymy przebywając przykładowo w centrum handlowym.  Muzyka, którą można usłyszeć w danym miejscu zazwyczaj nie jest wybrana przypadkowo. Jest to zbiór odpowiednio wyselekcjonowanej muzyki, która ma stworzyć jedyny i niepowtarzalny klimat tego właśnie miejsca. Ale po co to wszystko? Cel jest jeden. Audiomarketing ma stworzyć klimat, który sprzyja m.in. zakupom oraz wydłużeniem czasu pobytu w danym miejscu.
 
    Na zlecenie Domu Badawczego Maison przeprowadzono badanie, które pokazują, że
91% ankietowanych wybiera sklepy, w których odtwarzana jest muzyka. A teraz zastanówmy się co słyszą nasi klienci odwiedzając nasz lokal, muzykę czy ciszę?Zalety audiomarketingu:
 
   Z pewnością audiomarketing ma wiele zalet i na każdego słuchacza, nawet takiego, któremu wydaje się, że nie jest zainteresowany tym co leci z głośników ma ogromne znaczenie i wpływ. Wszystkim tym, którzy uważają, że w sumie muzyka to w sklepie, kawiarni czy salonie urody jest niepotrzebna proponuję przeprowadzić małe doświadczenie. Wybierz się do swojego ulubionego lokalu czy sklepu, w którym odtwarzana jest muzyka i wyobraź sobie teraz, że tej muzyki tam nie ma. I co słyszysz? W sklepie na pewno m.in. dźwięki pracujących urządzeń chłodniczych i innych tego typu czy uderzenia metalowych koszyków. W kawiarni podobnie, odgłosy wszystkich rozmów, ekspres do kawy, zmywarka. Niepożądane odgłosy w takich i podobnych miejscach można wymieniać w nieskończoność. Ale czy naprawdę chcemy tego wszystkiego słuchać? Postawmy się w roli klienta, który przychodzi do nas i słyszy to wszystko, czy na pewno wyjdzie od nas zadowolony i powie swoim znajomym jak miło było przebywać w naszym lokalu? Nie sądzę.

 
Skupmy się więc na zaletach:
 
  • W zależności od miejsca, stworzy w nim niepowtarzalny i specyficzny klimat, który może nas wyróżnić na tle konkurencji;
  • Zagłusza niechciane dźwięki bądź też likwiduje ciszę;
  • Wydłuża pobyt potencjalnych klientów w danym miejscu co ma realny wpływ na sprzedaż (grafika poniżej)
  • Buduje pozytywny wizerunek firmy, przywiązanie do marki, lojalność;
  • Możliwość stworzenia dodatkowej kampanii reklamowej połączonej z muzyką (komunikaty głosowe, informacje o bieżących promocjach);
  • Pozytywny wpływ na atmosferę miejsca pracy dla Twoich pracowników;
  • Klienci czują się bardziej swobodnie i komfortowo;
  • Dobrze dobrana muzyka wpływa relaksująco i odprężająco.


 
   Jak pokazują badania aż o 51% wzrosła sprzedaż wśród klientów w grupie ankietowanych poniżej 25 roku życia właśnie pod wpływem muzyki. 51 % to dużo w porównaniu do innych grup wiekowych. A mianowicie wśród grup wiekowej 25-50 lat sprzedaż wzrasta o 11%. W grupie klientów powyżej 50 roku życia możemy ponownie zaobserwować, znaczący wpływ muzyki na klientów, co przekłada się na wzrost sprzedaży o 38%.

 
 
Wymysł czy konieczność?
        W obecnych czasach dla większości z firm najważniejszy jest klient. Zadowolony klient. Dbamy o jak najlepszy zakres usług oraz najwyższą jakość tych usług, najlepszy i najszerszy asortyment, wszystko musi być naj. Zadbajmy więc również o jak najlepsze wrażenie na potencjalnym kliencie. Zadbajmy o każdy szczegół jego wizyty. Takim szczegółem na pewno jest wyjątkowa muzyka, która już od wejścia do naszego lokalu sprawi, że klient będzie się czuł dobrze i będzie chciał tam pozostać dłużej. Możemy mieć pewność, że atmosfera jaka panuje w danym miejscu będzie miała wpływ na czy klient wróci czy też wybierze konkurencję.

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że prawie co u drugiego klienta muzyka miała wpływ na ocenę lokalu. Sprawmy, żeby to nasze miejsce klient zapamiętał jak najdłużej i opowiedział o nim swoim znajomym. Dlatego też naszym zdaniem audiomarketing nie jest tylko kolejną modą czy wymysłem specjalistów od marketingu, ale skuteczną i bardzo przyjemną metodą na pozyskiwanie nowych oraz utrzymanie stałych i lojalnych relacji z obecnymi klientami.
 
Co nas wyróżnia?
 Victor 11 to firma z 16 letnim doświadczeniem w produkcjach muzycznych. Zaufały nam m.in.: salony kosmetyczno – fryzjerskie, gabinety Spa&Wellness, hotele, restauracje, sklepy, przychodnie czy lekarze prowadzący prywatną praktykę w swoich gabinetach. Szeroki wybór asortymentu muzycznego oraz jego różnorodność sprawiają, że każdy znajdzie muzykę, dla siebie i swoich klientów. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje profesjonalną pomoc w doborze muzyki do Twojego lokalu, a każdy zadowolony klient jest dla nas powodem do radości.

 
    Wyjątkową i niepowtarzalną muzykę wydawnictwa Victor 11 możecie nabyć w wygodnej dla Was formie: płyty cd, mp3, pliki elektroniczne do pobrania na każde urządzenie oraz pendrive z muzyką. Wybierając tę muzykę nie musicie się martwić o żadne koszty związane z odtwarzaniem publicznym. Do każdego zakupu otrzymujecie od nas licencję upoważniającą do legalnego i zupełnie darmowego odtwarzania muzyki. Wszelkie opłaty dla ZAIKS, ZPAV, STOART Was nie dotyczą, w przypadku ewentualnej kontroli wystarczy okazać dowód zakupy wraz z licencją.  
 
 
           Zadbaj o wyjątkowy klimat w Twoim lokalu z firmą Victor 11Wróć do spisu treści